Клад сребреников
[Последнее изменение статуса: Вс Авг 30,2020 18:07:01 пользователем Мамай. Статус изменен 1 раз(а)]

Просматривают топик:зарегистрированных: 0, скрытых: 0 и гостей: 0
Зарегистрированные пользователи: Нет
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов СОБИРАТЕЛЬ -> Политика, новости  Политика, новости    
Автор Сообщение
Мамай
Фельдфебель 180-299
Фельдфебель 180-299
Отзывы о сделках: +16
Благодарности: 54/9

Сообщения: 253
Стаж: 6 лет 4 месяца 13 дней
Возраст: 71 Пол: Муж

Откуда: Мамай-город
ua.png


За пользу форумчанам 6 степени. От 50 благодарностей

СообщениеДобавлено: Вс Авг 30,2020 18:03:33  Заголовок сообщения: Клад сребреников Ответить с цитатой

https://www.facebook.com/oleksandr.alfyorov?comment_id=Y29tbWVudDoxMDE1ODU0ODMxOTQyNDc1N18xMDE1ODU1NTYxNTI2NDc1Nw%3D%3D
Oleksandr Alfyorov
1 ч ·
«ГОРОДНИЦЬКИЙ СКАРБ». ІСТОРІЯ СЕНСАЦІЙНОЇ ЗНАХІДКИ.

Дорогі Друзі! Звітую перед Вами про «Городницький скарб» срібників князя Володимира Святого та Святополка Окаянного, що був знайдений у смт Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області.

ІСТОРІЯ ЗНАХІДКИ ПЕРШОЇ ЧАСТИНИ
28 серпня 2020 р. мешканець Городниці передав знайдений ним скарб до органів місцевої влади. Знахідка скарбу відбулась за неочікуваних обставин. Сергій N., виїхав 27 серпня машиною «на вечірній кльов» до р. Случ під Городницю. Місця ці знані місцевими мешканцями, дорога існує. Ґрунт там, скажу чесно, неймовірний – валуни, каміння – своєю машиною ніколи не заїду. Дорогою наш Герой запланував набрати кілька мішків піску. У тещі робить ремонт, мав зацементувати підлогу. Є місцина, де мешканці завжди набирали пісок. Своєрідних «копанок» там багато. А судячи з того, що деякі вже стали елементом пейзажу – брали пісок там ще за розвинутого соціалізму. Він виходить на поверхню і має дуже хорошу якість. У кількох десятках метрів р. Случ. Саме ж місце, де мешканці створили свіжу копанку – бічна частина достатньо великого пагорбу. Набрав два мішки, почав набирати третій – пісок почав згори сипатись й впало кілька срібників. Сергій побачив, що це монети, через окисли всі мали зеленуватий та коричневий колір. На деяких побачив тризуби. Сфотографував їх і відправив своєму другові. Останній відправив фотографії моєму давньому знайомому з Житомира, синові славної пам’яті знаного житомирського науковця якого я пам’ятав ще з конференцій покійного Миколи Костриці на початках 2000-х рр. Я зрозумів, що на фотографіях срібники. Слід зауважити, що я не просто історик, а дослідник спеціальних історичних дисциплін. Нумізматика одна з галузей історичної науки. Монетами я спеціально не займаюсь, хоча, похвалюсь, зробив колись і відкриття. Інформація про скарб до мене поступила близько 21 години. Я сказав, що перед нами унікальний скарб, що має національне значення. Його слід здати державі. Був неймовірно радий, що після моїх перших слів про унікальність знахідки і необхідності її здати державі відчув моментальне розуміння і повну й щиру готовність!

ЗМІ
Здача скарбу була зафіксована запрошеними мною каналами телебачення «Суспільне», «Україна» та «1+1». Мали бути більше, але ж відстань, час повідомлення та терміновість обмежували мобільність редакцій. «Специфічні люди» писали, що я піарюсь. Ні, не піарюсь. А зробив медіа-підтримку знахідці, якої не знала історія понад 100 років. Знахідці національного характеру. Водночас, присутність медіа гарантувало фіксацію події. Тут прошу вибачення у редакторів каналів, яким телефонував майже до 23. А те, що я «піарився» і багато коментував – так хай кривоусті експерти соцмереж візьмуть до рук 32 срібника, атрибутують їх та розділять на типи – «впєрьод», коментуйте ви. Бо може так виявитись, що окрім відкривання ротів, треба ще щось в голові мати.

МІЙ ПРИЇЗД ДО ГОРОДНИЦІ. АТРИБУЦІЯ СКАРБУ
Три з половиною години машиною в дорозі і я 28 серпня о 10.00 в Городниці. Принагідно дякую тим, хто повірив моєму анонс-посту і відгукнувся на прохання підтримати дорогу грошима на бензин. Тут зауважу, що кандидати наук в Академії Наук отримають у 3-4 рази менше за касирів у магазинах. Добре, що є Ви:
Anton Drobovych, Timur Ibraimov, Михалків Сергій, Anna Nikolaevna, Носова Тетяна, Віктор Остапець-Стрельбицький, Павло Островський, @Эдуард Петрушевский (за абеткою)
Побачив скарб. Руки тремтіли ще з годину… У присутності голови Городниці п. Івана Онищука розпочав свою роботу за фахом – атрибуцію та опис монет для передачі. В скарбі виявилось 32 срібники, з них 27 належали Володимиру Святому, 5 Святополку Ярополковичу (Окаянному). Слідкуйте далі за інформацією. Я їх опрацьовую за фотографіями і до цього часу. Вже є невідомі в науці екземпляри. Буду про це писати тут детальніше пізніше і розповідатиму на конференції з нумізматики за кілька тижнів у Переяславі. Монети, що знаходяться у скарбі, слід датувати між 1000-1019 рр.

ПЕРЕДАЧА СКАРБУ ДЕРЖАВІ
Далі розпочалась передача скарбу державі – до органу місцевого самоврядування. Тут слід зауважити: новий Цивільний кодекс України, який регулює цю процедуру, скажу чесно, прописаний так, щоби скарби в Україні не здавали. Я оформив протокол з детальним описом кожної монети. Підписали голова Городницької ОТГ наш Герой та свідки, серед яких був і я.
Скарб відвезли під посиленою охороною поліції до Житомирського краєзнавчого музею на тимчасове зберігання. Монети потребують негайного втручання реставраторів та консервації.

Завітав побачити знахідку до Городниці Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. За збігом обставин перебував з робочим візитом у Новограді-Волинському. Попросив п. Голову відзначити на обласному рівні людину, що знайшла скарб.

Друзі, завдячуючи Вашим репостам і поширенням новини – про Скарб відразу дізнався міністр культури і взяв справу під особистий контроль. З Міністерством на зв’язку.

АРХЕОЛОГЧНА ЗНАХІДКА ДРУГОЇ ЧАСТИНИ СКАРБУ
29 числа, тобто на наступний день, на місце знахідки скарбу виїхав керівник Житомирської археологічної експедиції Андрій Петраускас з групою археологів. На місці було проведено розкопки. Археологами була зафіксована пляма залишків ями і безпосередньо в ній, у результаті професійних розкопок, було знайдено залишки скарбу. Цей факт дозволив встановити, що скарб було закопано на невелику глибину близько 30 см. Про це та інше буде детальніше у археологічному звіті. Я встиг приїхав на розкопки вже з їхніми закінченням, щоби зафіксувати ще 6 віднайдених монет: 5 монет Володимира Святого та 1 Святополка Ярополковича.

ПІДСУМКИ
«Городницький скарб» нараховує 38 монет. Це срібники Володимира Святого (32 екз.) та Святополка Ярополковича (6 екз.). Частина скарбу була знайдено випадково у побутовій ситуації і здана державі 28 серпня. Друга частина була знайдена археологами на 29 серпня у результаті розкопок місця, чим була посилена наукова складова комплексу.
Подібних знахідок історія не знала майже півтора сторіччя.
Людина, що знайшла скарб має отримати від Держави не лише грошову винагороду, а й бути нагородженою. Ми всі маємо розуміти, що стався прецедент, який Державі необхідно максимально підтримати. Слід показати, що існують адекватні приклади. І, можливо, ми побачимо нові надходження до Музеїв.
«Городницький Скарб» буде мною науково опрацьований. Є вже замовлення на три статті протягом кількох місяців. Але остаточна мета – публікація мною Каталогу.

ГІРКА ПІСЛЯМОВА-ЗВЕРНЕННЯ
Дорогі деякі колеги з наукового цеху! Вам не бридко від своїх коментарів, постів і навіть дурних лайків з приводу Скарбу? Для чого Ви іронізували, висміювали, писали дурниці і ображали, у тому числі, мене через цю знахідку? Звідки у вас стільки гів*а в середині? Ви, науковці, своєю позицією почали перетворювати справу національного значення у помиї. Декого з Вас я знаю багато років, але ніхто з Вас не подзвонив/написав, але відразу стали кривоустими експертами з припущень.
https://www.facebook.com/oleksandr.alfyorov/posts/10158555604814757Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение  
Don M.

ЛЕЙБ-ГВАРДИЯ Форума (п.19 Правил)
<br><a href=http://www.sobiratel.org/viewtopic.php?p=112598#112598><font color=green><b>ЛЕЙБ-ГВАРДИЯ Форума (п.19 Правил)</b></font></a>
Aдминистратор
<font color=orange><b>Aдминистратор</b></font>
Отзывы о сделках: +869
Благодарности: 264/174

Сообщения: 14903
Стаж: 10 лет 7 месяцев 30 дней
Возраст: 59 Пол: Муж

Откуда: И где мы только не бывали-с!..
cu.gif


За пользу форумчанам 4 степени. От 200 благодарностейБезупречная репутация 1 степени. От 300 положителных отзывов.
Орден Анны 2-ой степениЮбилейная медаль форума

СообщениеДобавлено: Вс Авг 30,2020 18:09:14  Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрый вечер!
Спасибо за информацию. В теме "Деньги и цены" у нас этот клад уже обсуждался, в том числе и в отношении типов монет..
На всякий случай даю ссылки.
https://sobiratel.org/topic40204-600.html
https://sobiratel.org/topic40204-630.html
С ув.Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение  
sorokaua
Штабс-капитан 3000-4499
Штабс-капитан 3000-4499
Отзывы о сделках: +70
Благодарности: 111/489

Сообщения: 3383
Стаж: 10 лет 5 месяцев 24 дня
Возраст: 59 Пол: Муж

Откуда: Украина
ua.png


За пользу форумчанам 5 степени. От 100 благодарностейБезупречная репутация 3 степени. От 50 положителных отзывов.

СообщениеДобавлено: Вс Авг 30,2020 18:11:37  Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую Вам, пане Мамай, за цей матеріал!
_________________
Моя ставка актуальна одну добу.Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail  
Имя
Сообщение

Смайлики
Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Дополнительные смайлики

Вопрос:
Контрольный вопрос от спама
Столица Росиии
Ваш ответ:
 
Показать сообщения:   

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов СОБИРАТЕЛЬ -> Политика, новости
Часовой пояс: GMT + 1
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы

Вверх страницы
Вниз страницы
Обновить страницу
Личные сообщения
На главную
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

File Attachment © by Meik Sievertsen